Jednu předvánoční neděli kolem 22 h mi poslal kamarád SMS, jestli s ním nechci jít fotit. Venku sice pořádně mrzlo, ale noční focení mne zlákalo natolik, že jsem příliš dlouho neváhal…
Vzhledem k tomu, že halda Ema stále prohořívá, sálá z ní pořád teplo. Podzim tedy přichází později než v okolí. Vytvářejí se pak krásné barevné scenérie.